www.wydruk.com

O KLUBIE

Jesteśmy sekcją z 60-letnią tradycją wywodzącą się z Polonii Świdnica, od roku 2000 ze względów organizacyjnych funkcjonujemy jako klub jedno sekcyjny. Działamy „non profit”w oparciu o dotacje, sponsoring i darowizny.

MKS ŚWIDNICA to mocny ośrodek szkolenia dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, jedyny w powiecie świdnickim szkolącym dziewczęta.

W swoim dorobku mamy dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorek, kilkanaście złotych medali Mistrzostw Polski Juniorek, młodziczki srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyły w roku 2009, kadetki w maju 2011 roku zdobyły Wicemistrzostwo Polski. Ministerstwo Sportu sklasyfikowało nas w rankingu wśród klubów szkolących siatkarki na 8 miejscu w Polsce.

Wiele naszych zawodniczek zasiliło Reprezentację Polski i zdobywało medale w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Igrzysk Olimpijskich(brązowy medal – Halina Aszkiełowicz).

W każdym sezonie zdobywamy medale w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategoriach młodzieżowych, młodziczki – do 14 lat, kadetki.

Ostatnie sukcesy kadry Polski to także zasługa naszych wychowanek – Anny Barańskiej – Werblińskiej, olimpijki z Pekinu i brązowej medalistki Mistrzostw Europy 2009, a także Doroty Świeniewicz – Mistrzyni Europy 2003 i 2005 MVP turnieju finałowego oraz została wybrana najlepszą zawodniczką w Europie w 2005 roku.

Mamy doświadczenie w rozgrywkach I i II ligi.

Szkolenie zaczynamy od II – III klasy podstawowej. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę szkoleniową i doświadczonych działaczy społecznych.

www.wydruk.com